Zapraszamy do współpracy

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do współpracy firmy i osoby prywatne.
Można zamawiać wykonanie kartek, stroików i swiątecznych ozdób.
Istnieje także możliwosć nabycia innych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych.

Partnerzy medialni

sztafeta

stal

muzeumreg

stalowemiasto

echodnia

rst24

ANIOŁY WRÓCIŁY

Do Stalowej Woli wróciła wystawa "Anioły Europy". Od poniedziałku można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, na drugim piętrze.
To już ostatnia prezentacja wystawy i ostatnia szansa na jej obejrzenie. Wędrowała po Polsce przez trzy lata.
Prace będą sprzedawane na aukcjach. Jest też możliwość zakupu Aniołów. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Kierownikiem WTZ przy MOPS w Stalowej Woli.

Przez jesień, w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, można oglądać wystawę "Anioły Europy". To już ostatnia prezentacja prac, które wędrowały po Polsce przez trzy lata.

W lipcu 2011 roku Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. Bardzo ciekawym pomysłem na wpisanie się w ten czas jest wystawa "Anioły Europy", przygotowana przez osoby niepełnosprawne z kilku warsztatów terapii zajęciowej. Na wystawie pokazanych jest 28 aniołów reprezentujących kraje członkowskie: anioły - opiekunowie, symbole, opowieści o poszczególnych krajach - i anioł nad anioły – czyli Anioł całej Unii Europejskiej.

Wystawa jest dziełem wspólnym Stanisławy Hnatowicz - właścicielki Galerii AUDIALNIA w Krakowie - pomysłodawczyni projektu oraz trzech zaprzyjaźnionych warsztatów terapii zajęciowej: Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych "EMAUS" w Krakowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Krakowie. Prace na wystawę zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne – Uczestników Warsztatów, w ramach zajęć terapeutycznorehabilitacyjnych. Na wystawie prezentowana jest także praca "PORWANIE EUROPY", która zdobyła II nagrodę na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy w 2003 roku. Praca została wykonana w Warsztacie Terapii Zajęciowej Szpitala im. dr J. Babińskiego w Krakowie. W pracowni technicznej tego Warsztatu wystawiane prace zostały oprawione.

"Anioły Europy" oglądać można w holu na II piętrze biblioteki. - Po zakończeniu wystawy kolorowe anioły będą sprzedawane na aukcjach. Osoby zainteresowane kupnem prosimy o kontakt – mówi Ewa Ziajko, szefowa WTZ przy MOPS w Stalowej Woli.

Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze strony Biblioteki Miejskiej w Stalowej Woli

Copyright ©2006-2014 - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JACEK