Zapraszamy do współpracy

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do współpracy firmy i osoby prywatne.
Można zamawiać wykonanie kartek, stroików i swiątecznych ozdób.
Istnieje także możliwosć nabycia innych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych.

Partnerzy medialni

sztafeta

stal

muzeumreg

stalowemiasto

echodnia

rst24

Kolejny sukces Uczestnika WTZ przy MOPS w Stalowej Woli

Piotr Wójcik laureatem 3 miejsca w 13-ej edycji Międzynarodowego Biennale Sztuki Osób Niepełnosprawnych. Nagroda w kategorii Grafika i rysunek za pracę "Zaczarowana dorożka". Do etapu konkursowego zakwalifikowała się także praca Anny Ruszkiewicz "Kolorowy świat". Obie prace powstały w pracowni plastycznej prowadzonej przez Krzysztofa Czerwiaka.

Jurorzy ocenili dorobek 13. Międzynarodowego Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych


Protokół z posiedzenia jury

XIII Międzynarodowego Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Jury ukonstytuowało się w następujący sposób:
Przewodniczący: prof. Adam Wsiołkowski – ASP Kraków
dr hab. Joanna Stożek – artysta malarz, architekt Politechnika Krakowska
mgr Agnieszka Bromboszcz – historyk sztuki
Anna Kwiatek – artysta plastyk
Sekretarz jury: Helena Maślana – Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Na konkurs wpłynęły 732 zgłoszenia (w postaci reprodukcji prac), 411 autorów z 6 krajów (Bułgaria, Finlandia, Niemcy, Polska, Słowacja, Ukraina).
Jury na pierwszym posiedzeniu wytypowało do drugiego etapu 100 prac.
Po nadesłaniu oryginałów wytypowanych prac, jury na posiedzeniu w dniu 19 września 2014 r. przyznało następujące nagrody:

W kategorii twórczości dzieci (rok urodzenia po 1 stycznia 1997):

  • 1 nagroda: Artur Nowakowski – Skierniewice ("Figura", "Lokomotywa", "Bukiet w wazonie")
  • 2 nagroda: Zuzana Lajčáková – Čadca/Słowacja ("Slnko")
  • 3 nagroda: Patrycja Orkisz – Sosnowiec ("Wesoły anioł")
  • 2 równorzędne wyróżnienia:
    • Simona Kobziková – Čadca /Słowacja ("Anjeli"), Angela Wołczyk – Sosnowiec ("Kotek")

W kategorii twórczości dorosłych:

  • Malarstwo:
    • 1 nagroda – Mieszko Zagrabski – Gdańsk (" Ksiądz Żabka"
    • 2 nagroda – Rusłan Wafin – Kraków ("Kot")
    • 3 nagroda – Mateusz Połeć – Skierniewice ("Parowozownia w Skierniewicach")
  • 9 równorzędnych wyróżnień:
    • Michał Baranowski – Olsztyn ("Po cichutku"), Stanisław Chabowski – Toruń ("Anioł"), Agnieszka Gniady – Korytniki ("Bzik"), Jarosław Górski – Kościerzyna ("Balonik"), Adam Niedzielski – Gdańsk ("Robot"), Antoni Parylak – Piasecznik ("Naturalny szał"), Agnieszka Sławęcka – Stara Wieś ("Słońce"), Eliza Tomczyk – Ruda Śląska ("Teren prywatny"), Mieszko Zagrabski – Gdańsk ("Męczeństwo św. Szczepana)

Grafika i rysunek:

  • 1 nagroda – Rafał Antos – Skierniewice ("Papugi")
  • 2 nagroda – Beata Kleszcz – Kraków ("Pod papugami")
  • 3 nagroda – Piotr Wójcik – Stalowa Wola ("Zaczarowana dorożka")
  • 6 równorzędnych wyróżnień:
    • Krzysztof Grabowski – Kraków (Bez tytułu), Maciej Kamiński – Suwałki ("Jesień"), Adam Niedzielski – Gdańsk ("Robot"), Bartłomiej Szczupalski – Zakopane ("Stary góral"), Angelika Urbańska – Otłoczyn ("Dwa drzewa") Michał Wieteska – Skierniewice ("Bez tytułu")
Copyright ©2006-2014 - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JACEK