Zapraszamy do współpracy

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do współpracy firmy i osoby prywatne.
Można zamawiać wykonanie kartek, stroików i swiątecznych ozdób.
Istnieje także możliwosć nabycia innych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych.

Partnerzy medialni

sztafeta

stal

muzeumreg

stalowemiasto

echodnia

rst24

Rozstrzygnięto konkurs Lady D.

W Rzeszowie rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu "Lady D. im. Krystyny Bochenek", którego celem było uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, które poprzez swoje zaangażowanie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia oraz osób je wspierających. Wśród wyróżnionych są stalowowolanki: Barbara Baranowska, Maria Kasprowicz oraz Ewa Ziajko.

Inspiracją do konkursu organizowanego od 2002 roku przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet była Konwencja o Prawach Osób Niepełnosprawnych, która szczególnie nakłania do wspierania kobiet z niepełnosprawnością. - Niepełnosprawne kobiety działające aktywnie na polu społecznym, artystycznym, sportowym, bądź zawodowym pokazują świat, w którym nie ma dla nich barier nie do pokonania, jeśli tylko ktoś przyjazny i życzliwy da im możliwości do działania, a także szansę docenienia samych siebie i zmotywuje do dalszej pracy. Niepełnosprawność nie oznacza końca przygody życia, a raczej początek zmierzenia się z własnymi słabościami i przeciwnościami losu, pokonywanie ograniczeń, które często tkwią tylko w naszych głowach - wyjaśnia posłanka Renata Butryn, współorganizatorka konkursu.

W kategorii Dobry Start tytuł honorowy Lady D. Podkarpacia 2015 otrzymała Paulina Molicka, "Kultura i Sztuka - Agata Widlarz, Sport - Monika Młot, Życie Społeczne - Barbara Bień, Życie Zawodowe - Elżbieta Chmura. Kapituła postanowiła przyznać jedno wyróżnienie specjalne za szczególne i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na Podkarpaciu Sylwii Murdzy-Chrobak.

Podziękowania otrzymały również wolontariuszki działające na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa podkarpackiego: Barbara Baranowska (Stalowa Wola, współzałożycielka Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo "SONIR" w Stalowej Woli), Maria Kasprowicz (Stalowa Wola, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Szansa"), Ewa Ziajko (Stalowa Wola, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli), Elżbieta Kęsik (Dębica, była dyrektor Miejskiego Domu Kultury), Marta Polniaszek (Dębica, uczennica III klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego), Anna Wójcik (Dębica, prezes Dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta).

Skrót "Lady D." pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled, czyli Damy Niepełnosprawnej. Wyróżnienie "Lady D." kojarzone jest również z tragicznie zmarłą księżną Walii - Dianą, znaną z działalności charytatywnej, także na rzecz osób z niepełnosprawnością. Konkurs powstał z inicjatywy Marka Plury Posła do Parlamentu Europejskiego oraz śp. Krystyny Bochenek.

Żródło Stalowka.NET

Copyright ©2006-2014 - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JACEK