Zapraszamy do współpracy

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do współpracy firmy i osoby prywatne.
Można zamawiać wykonanie kartek, stroików i swiątecznych ozdób.
Istnieje także możliwosć nabycia innych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych.

Partnerzy medialni

sztafeta

stal

muzeumreg

stalowemiasto

echodnia

rst24

Lokalne media piszą o nas

Ruszyły bożonarodzeniowe kiermasze *

W Stalowej Woli ruszyły już bożonarodzeniowe kiermasze Warsztatów Terapii Zajęciowej przy MOPS. Nie brakuje ślicznych ozdób: choinek, szopek, dekorowanych świec czy ozdobnych stroików...

Nie jest tajemnicą, że najpiękniejsze bożonarodzeniowe ozdoby wykonują uczestnicy WTZ. Wytwory ich pracy to dzieła sztuki, tym bardziej cenne, że zrobione ręcznie, są więc unikatowe i niepowtarzalne. Człowiek nigdy nie będzie w stanie stworzyć dwóch identycznych dzieł. Taka ozdoba ma w sobie magię i czyni Boże Narodzenie piękniejszym. To też znakomity prezent dla osób wyjątkowych, a przecież chcemy dawać swoim bliskim tylko niepowtarzalne dary.

- Z rzeczy ciekawych, które możemy zaproponować tym razem to szopki, takie w nieco innym wydaniu. Mamy bardzo szeroką ofertę witrażowych aniołów, świeczników wiszących, stojących, jest mnóstwo choinek, ozdób na stoły, są piękne papierowe anioły, które wcale nie wyglądają jak z masy papierowej, bo są kunsztownie wykonane. Od lat dużym powodzeniem cieszą się ozdabiane świece na świąteczne stoły. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego - mówi Ewa Ziajko, kierownik WTZ przy MOPS w Stalowej Woli.
I to prawda, wybór jest ogromny i na pewno nie ma nic wspólnego z seryjnie wypuszczanymi ozdobami, które można kupić w każdym markecie. Wszystkie dzieła wykonane zostały w pracowniach Terapii Zajęciowej przez osoby niepełnosprawne psychicznie, umysłowo, fizycznie, osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znaczmy albo umiarkowanym. Każda z tych osób ma jednak niebywałe zdolności manualne i zmysł piękna, a także ogromną cierpliwość i smykałkę do tworzenia czegoś wyjątkowego.

Cykl produkcyjny jest bardzo długi, ale każdy podopieczny znajduje w nim swoje miejsce, nawet najprostsze malowania szyszek, które później będą tworzyć choinki, to konkretne zadanie dla konkretnej osoby. Zajęcia dla każdego uczestnika są dobierane w miarę ich możliwości psychicznych czy fizycznych. Jednym słowem każdy pracuje nad tym, co wychodzi mu najlepiej. Efekt końcowy jest zachwycający.

Terminy kiermaszów:

  • 10 grudnia w Starostwie Powiatowym,
  • 11 grudnia w Bibliotece Międzyuczelnianej,
  • 14 grudnia w Spółdzielczym Domu Kultury,
  • od poniedziałku do piątku w siedzibie Warsztatu przy ul. Podleśnej 2.

W planach jest również organizacja kiermaszu w galerii handlowej VIVO!
MP

* artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony StaloweMiasto.pl

A już 15 grudnia w godz 8:30 - 13:30 zapraszamy na kiermasz w galerii VIVO w Stalowej Woli.

Copyright ©2006-2014 - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JACEK