Zapraszamy do współpracy

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do współpracy firmy i osoby prywatne.
Można zamawiać wykonanie kartek, stroików i swiątecznych ozdób.
Istnieje także możliwosć nabycia innych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych.

Partnerzy medialni

sztafeta

stal

muzeumreg

stalowemiasto

echodnia

rst24

Realizacja Programu z zakresu edukacji ekologicznej - Jestem EKO oraz Piknik sportowo-rekreacyjny w Chłopskiej Woli

28 czerwca 2017 roku odbył się Piknik sportowo – rekreacyjny w Chłopskiej Woli w Karczmie "Zacisze" dla Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz ich Rodzin i Przyjaciół. Współorganizatorem Pikniku było Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodzin Osób Niepełnosprawnych PODLEŚNA ze Stalowej Woli.

Był to czas podsumowania Programu z zakresu edukacji ekologicznej "Jestem EKO – Dbam o przyrodę i środowisko", który realizowany był od kwietnia do końca czerwca 2017 roku przez Uczestników WTZ przy MOPS w Stalowej Woli.
Niepełnosprawni Uczestnicy Warsztatu zapoznali się z zasadami segregowania odpadów, które bezpośrednio służą ochronie otaczającego nas środowiska i przyrody. Poznali bogactwo fauny i flory Podkarpacia.
Wiedzą, że przez zwykły gest i nawyk segregowania odpadów możemy przyczynić się do zachowania dziedzictwa przyrodniczego dla przyszłych pokoleń.
Powstało również wiele prac plastycznych obrazujących bogactwo i wyjątkowość występującej na Podkarpaciu przyrody, plakatów promujących nasz region i zasady dbania o środowisko, które nam wszystkim służy.
Dla osób biorących udział w realizacji programu Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Stalowej Woli przygotował pamiątkowe dyplomy i upominki oraz nagrody, które sprawiły wiele radości. Wręczyli je obecni na Pikniku: Pan Witold Tutak Naczelnik Wydziału Urzędu Miasta Stalowej Woli oraz Pan Piotr Pierścionek Dyrektor MOPS w Stalowej Woli.
Rozgrywano konkurencje piknikowe: bieg z jajkiem, strzelanie do celu, przeciąganie liny, skakanki, turniej szachowy i warcabowy, rzut do celu, rzut ringo, "łowienie rybek" w balii. Były tańce integracyjne, ciasto i lody dla ochłody oraz wspólne biesiadowanie przy grillu...

Copyright ©2006-2014 - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JACEK