Zapraszamy do współpracy

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do współpracy firmy i osoby prywatne.
Można zamawiać wykonanie kartek, stroików i swiątecznych ozdób.
Istnieje także możliwosć nabycia innych prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych.

Nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych

Rok 2000

I Regionalny Konkurs na Szopkę i Atrybuty Kolędnicze organizowany przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

  • I nagroda w kat. młodzież.

Rok 2001

Ogólnopolski konkurs Plastyczny "WIELKANOC 2001" w Kaliszu

  • III nagroda senatora Andrzeja Krzaka.

Rok 2004

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
etap wojewódzki

  • wyróżnienie: Piotr Radliński w kat. malarstwo.

Rok 2005

I Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Stalowej Woli

  • I nagroda: Grzegorz Gongolewski w kat. ceramika i rzeźba,
  • wyróżnienia: Malgorzata Gietka, Piotr Gęśla, Grzegorz Tabor, Piotr Radliński, Artur Miara.

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
etap wojewódzki

  • III miejsce: Piotr Szelest w kat. ceramika i rzeźba,
  • II miejsce: Artur Miara w kat. tkanina i aplikacja,
  • wyróżnienie: Malgorzata Gietka w kat. tkanina i aplikacja.

Rok 2006

II Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Stalowej Woli

  • I nagroda: Piotr Radliński w kat. ceramika i rzeźba,
  • wyróżnienia: Anna Wiktorowska, Paweł Puta.

I Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Galerię Przedmiotu PSOUU w Jarosławiu

  • I nagroda: Anna Wiktorowska, technika: pastel.

Rok 2007

III Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Stalowej Woli

  • I nagroda: Anna Wiktorowska w kat. rysunek i grafika,
  • wyróżnienia: Małgorzata Sajda, Ewelina Bernaciak.

II Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Galerię Przedmiotu PSOUU w Jarosławiu

  • I nagroda: Marta Maruszak, technika: rysunek,
  • wyróżnienie: Urszula Powęska, malarstwo na jedwabiu.

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
etap wojewódzki

  • wyróżnienie: Maria Wolak w kat. malarstwo.

Rok 2008

IV Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Stalowej Woli

  • I nagroda zespołowa: Anna Ruszkiewicz, Piotr Radliński, Łukasz Szczepański w kat. ceramika, rzeźba i techniki różne,
  • wyróżnienie: Tomasz Sowa.

III Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Galerię Przedmiotu PSOUU w Jarosławiu

  • I nagroda: Paweł Jarosz, pastel,
  • II nagroda: Łukasz Januszewski, rysunek,
  • II nagroda: Piotr Bera, rysunek,
  • III nagroda: Małgorzata Gietka, malarstwo na jedwabiu.

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
etap wojewódzki

  • I miejsce: Elwira Żurawska w kat. rysunek i grafika,
  • II miejsce: Krystian Sojka w kat. rysunek i grafika,
  • II miejsce: Piotr Wójcik w kat. tkanina i aplikacja,
  • Wyróżnienie: Tomasz Sowa w kat. tkanina i aplikacja.

etap ogólnopolski

  • wyróżnienie: Krystian Sojka w kat. rysunek i grafika.

Rok 2009

V Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Stalowej Woli

  • wyróżnienie: Teresa Drabik – tkanina,
  • wyróżnienie: Lukasz Januszewski – malarstwo na jedwabiu.

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
etap wojewódzki

  • I miejsce: Małgorzata Gietka i Agnieszka Majcher w kat. tkanina i aplikacja,
  • II miejsce: Grzegorz Marcjaniak w kat. rysunek i grafika.

etap ogólnopolski

  • I miejsce: Małgorzata Gietka i Agnieszka Majcher w kat. tkanina i aplikacja,
  • wyróżnienie: Grzegorz Marcjaniak w kat. rysunek i grafika,
  • Kwalifikacja pracy: malarstwo na jedwabiu, Małgorzaty Gietki na profesjonalną wystawę "Mój Anioł Stróż", Galeria "Audialnia" Kraków.

Rok 2010

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"
etap wojewódzki

  • II miejsce: Piotr Radliński w kat. rzeźba kameralna i płaskorzeźba,
  • II miejsce: Ewelina Bernaciak - Puta w kat. tkanina i aplikacja,
  • wyróżnienie: Paweł Kuzdrzał w kat. rysunek i grafika.

Konkurs "Mazowiecki Miesiąc Integracji" organizowany przez Galerię "Pociąg do sztuki", Metro Warszawskie i portal niepełnosprawni.pl

  • wyróżnienie: Marta Maruszak za rysunek.

VI Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Stalowej Woli

  • nagroda główna - Regina Dąbkowska,
  • wyróżnienie - Grzegorz Gongolewski, Paulina Jaśkowska

Rok 2011

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" pt. "Marzenie o Europie"

etap wojewódzki

Malarstwo i witraż:

  • III miejsce - "Razem utkamy nasz kobierzec w lot" - Łukasz Januszewski

Tkanina i aplikacja:

  • I miejsce - "Europejskie klimaty" - Urszula Powęska,
  • II miejsce - "Powroty" - Agnieszka Majcher

etap ogólnopolski
kategoria: tkanina i aplikacja.

  • I miejsce Łukasz Januszewski "Razem utkamy nasz kobierzec w lot", nagroda 6tys. złotych,
  • II miejsce Agnieszka Majcher "Powroty", nagroda 5tys. złotych.

 

VII Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Rysunek i grafika

  • Złoty Tulipan dla Marty Maruszak,
  • wyróżnienie dla Iwony Zabielskiej

Ceramika i rzeźba

  • wyróżnienie specjalne dla Grzegorza Gongolewskiego

Tkanina i aplikacja

  • Złoty Tulipan dla Agnieszki Majcher

Występ teatralny

  • wyróżnienie dla spektaklu "Przebudzenie"

Malarstwo i witraż

  • wyróżnienie dla Grzegorza Sikory

 

Prace Uczestników Warsztatu wysyłane były na wiele konkursów: Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych, Wojewódzkie Konkursy Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne "Świat Nikiforów", Powiatowe Przeglądy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, konkursy organizowane przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli "Szopka i atrybuty kolędnicze - Gniazda rodowe Lubomirskich" i wiele innych, często mających jednorazową edycję.

Zwycięstwo czy wyróżnienie w konkursie wiązało się z różnymi nagrodami. Były to najczęściej dyplomy, statuetki, nagrody rzeczowe, wyjazdy do Brukseli, nagrody pieniężne.

Często wyróżnieniem było także umieszczenie pracy w katalogu czy prezentacje na wystawach pokonkursowych.

Rok 2012

VI edycja ogólnopolskiego konkursu "Świat Nikiforów"

  • Grzegorz Sikora w grupie 20 laureatów za pracę "Barwy przygody", namalowaną w technice malarstwo na jedwabiu.

Ogólnopolski konkurs plastyczny z okazji 20 lat Państwowej Straży Pożarnej "Jak nas widzą, tak nas malują".

etap miejski:

  • 5 prac przekazanych przez WTZ zakwalifikowanych do szczebla powiatowego.

etap powiatowy:

  • w gronie laureatów Marta Maruszak i Stanisław Jeż.

I Wojewódzki Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Koło PSOUU w Jarosławiu. Konkurs pod nazwą "Podkarpackie - przestrzeń otwarta dla wszystkich"

  • Jolanta Łukaszek laureatem jednej z pięciu nagród

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Świat dinozaurów" organizowany przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

  • Piotr Radliński - I nagroda w kategorii: szkoły specjalne i ośrodki wychowawcze.

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Sztuka Osób Niepełnosprawnych 2012".
etap wojewódzki

  • Urszula Powęska - II nagroda w kategorii: malarstwo i witraż za pracę pt. "Pływaczka".
  • Piotr Wójcik - wyróżnienie w kategorii: rzeźba kameralna i płaskorzeźba, za pracę "DYSKOBOL".

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON "Olimpiada i olimpijczycy".
etap ogólnopolski

  • Urszula Powęska - III miejsce w kategorii: tkanina i aplikacja za pracę namalowaną na jedwabiu "Pływaczka".

VIII Powiatowy Przegląd Sztuki Osób Niepełnosprawnych organizowany w Stalowej Woli przez Stowarzyszenie SZANSA

  • Kategoria: Malarstwo I nagroda - Złoty Tulipan - "Wśród Kwiatów" Grażyna Skawińska
  • "Rodzinne Popołudnie", Elwira Żurawska - wyróżnienia
  • Kategoria: Rysunek i grafika - I miejsce - Złoty Tulipan - "Mali Kolędnicy" - Piotr Radliński
  • "Smok Azjatycki" Paweł Kuzdrzał, "Papużki", Łukasz Januszewski - wyróżnienia
  • Kategoria: Ceramika, rzeźba i techniki różne - wyróżnienie za "Czasoumilacz" Grzegorz Sikora
  • Kategoria: Tkanina i aplikacja wyróżnienia:
    • "Rekordowy Bieg" - Janusz Kubiś
    • "Słodkie Lenistwo" Urszula Powęska
    • "Tajemne Życie Guzika" Urszula Powęska
  • Kategoria: Występy teatralne - wyróżnienie - mini drama "Polowanie"

Rok 2013

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Straży Pożarnej
nagrody na etapie powiatowym:

  • I miejsce - Paulina Jaśkowska
  • III miejsce - Anna Ruszkiewicz
  • IV miejsce - Stanisław Jeż

XV Finał Wojewódzki Konkursu Plastycznego "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu".

  • IV miejsce - Paulina Jaśkowska, praca przesłana do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej na finał centralny konkursu.

etap wojewódzki XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych".

  • II miejsce - Marta Maruszak w kategorii "Grafika i rysunek" za pracę "W ogródku u babci"
  • III miejsce - Marek Oczkowski w kategorii "Rzeźba kameralna i płaskorzeźba" za pracę "Z kwiatem przez życie"

Rok 2014

Konkurs organizowany przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki "Działania służb ratowniczych i znaczenie numerów alarmowych 999, 998, 997 i 112 dla bezpieczeństwa obywateli"

  • Marta Maruszak - laureatka I go miejsca w grupie tematycznej "Dzwoń na 998 - straż pożarna ci pomoże i wyróżnienia w grupie tematycznej "Dzwoń na 998 - pogotowie ratunkowe uratuje twoje życie"
  • Stanisław Jeż - laureat I go miejsca w grupie tematycznej "Dzwoń na 997 - policjant zapewni ci bezpieczeństwo" i wyróżnienia w kategorii "Dzwoń na 998 - straż pożarna ci pomoże"
  • Anna Ruszkiewicz - wyróżnienie w kategorii "Nie pamiętasz numerów alarmowych - zadzwoń na numer 112"

Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" - 2014 r. PIĘKNO NATURY Województwo Podkarpackie

  • Paulina Jaśkowska - "Przed burzą" - laureatka I go miejsca w kategorii rysunek i grafika
  • Stanisław Jeż - "W cieniu drzewa" - laureat I go miejsca w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

13-ta edycja Międzynarodowego Biennale Sztuki Osób Niepełnosprawnych

  • Piotr Wójcik - "Zaczarowana dorożka" - laureat III-go miejsca w kategorii grafika i rysunek
  • Anna Ruszkiewicz - "Kolorowy świat" kwalifikacja do etapu konkursowego.

Rok 2015

NIKIFORY i SZTUKA BEZ ETYKIET – organizowane przez Fundację wspólna Droga

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON – Temat: Przyjaźń

Powiatowy Przegląd sztuki Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie SZANSA w stalowej Woli

  • Anna Ruszkiewicz - Wyróżnienie w kategorii Rysunek I grafika
  • Piotr Radliński - Złoty Tulipan w kategorii Malarstwo - laureat I-go miejsca

Warsztat brał również udział w konkursach: Piosenki Agnieszki Osieckiej oraz Turniej Tanga w Gorzycach.

Rok 2016

NIKIFORY i SZTUKA BEZ ETYKIET – organizowane przez Fundację Wspólna Droga - United Way

  • Andrzej Bełzak - zakwalifikowany do ścisłego finału z pośród 280 zgłoszonych prac – wyróżnienie przez umieszczenie pracy w katalogu konkursowym

Międzynarodowe Biennale Sztuk Osób Niepełnosprawnych w Krakowie

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON – Sztuka Osób Niepełnosprawnych: „Gdy w sercu kwitnie muzyka”.
W etapie wojewódzkim:
- w kategorii grafika i rysunek:

  • 2 miejsce: Andrzej Bełzak - "Koncert w cieniu góry",
  • 3 miejsce: Grzegorz Sikora - "Koncert",

- w kategorii tkanina i aplikacja:

  • 3 miejsce: Maria Szelest, Elżbieta Olszówka - "Pod jaworem",

- w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  • 1 wyróżnienie: Lucyna Skakuj - "Orkiestra podwórkowa"

W etapie ogólnopolskim:

  • Wyróżnienie: Maria Szelest, Elżbieta Olszówka - "Pod jaworem"

I Edycja Regionalnego Konkursu Plastyczno – Edukacyjnego „Tworzyć z „Radością” modę na zdrowie” - organizowanego przez Stowarzyszenie Radość z Dębicy:

  • I miejsce Paulina Jaśkowska - „Biegam bo lubię”

Powiatowy Przegląd Sztuki Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie SZANSA – „Nie rzeczywistość sama, ale serce”:

  • „Złoty Tulipan” Grzegorz Gogolewski kat. Rysunek i grafika,
  • „Złoty Tulipan” Janusz Kubiś kat. Tkanina i aplikacja

23 Ogólnopolski Konkurs Literacki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie:

  • Stanisław Jeż dyplom za uczestnictwo,

IV Podkarpacki Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych organizowany przez WTZ przy OPS w Gorzycach.

  • Wyróżnienie: Łukasz Szczepański za interpretację piosenki „Zanika płeć” Jonasza Kofty

W Roku 2016 Otrzymaliśmy podziękowanie za wykonanie Statuetek dla „Fiesta Harmonica Festival” organizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli i Stowarzyszenie Posejdon.

Copyright ©2006-2014 - wszelkie prawa zastrzeżone | projekt i wykonanie JACEK